Mariánské poutní místo a farnost Křtiny

Pozdrav biskupa Jozefa Haľka poutníkům

Pozdrav biskupa Jozefa Haľka poutníkům, kteří se účastnili Korunovační poutě ve Křtinách dne 30. srpna 2020.

> více informací

Benefiční koncert skupiny Žalman - 16. srpna 2020

Římskokatolická farnost Křtiny, Městys Křtiny a Správa jeskyní Moravského krasu Vás srdečně zvou 16. srpna 2020 v 17:00 hod. do jeskyně Výpustek na Benefiční koncert skupiny Žalman. Cílem koncertu je podpořit projekt Volné rekonstrukce křtinských varhan. Cena vstupenky je 250 Kč.

> více informací

Klášter v Nové Říši otevírá nové výstavní prostory

Premonstráti v Nové Říši zvou na prohlídku kláštera. V rámci prohlídkových tras se návštěvníkům otevře vše, co je zatím možné ukázat. V největší místnosti prelatury si mohou návštěvníci prohlédnout v prostorných vitrínách výběr z monstrancí, kalichů, relikviářů a dalších liturgických předmětů.

> více informací

Papež František připojil tři nové invokace k Loretánským litaniím

Loretánské litanie budou od nynějška rozšířeny o tři nové invokace. Z rozhodnutí papeže Františka v nich bude Maria vzývána také jako “Mater misericordiae” - Matka milosrdenství, “Mater spei” - Matka naděje a “Solacium migrantium” - Útěcha migrantů.

> více informací

Mariánské poutní místo Křtiny

Poutní areál sestává z centrálního kostela Jména Panny Marie na půdorysu řeckého kříže, orientovaného na sever, na východní straně na něj navazuje ambitové nádvoří s věžovou kaplí sv. Anny, která měla mít protějšek v nikdy nepostavené západní kapli sv. Josefa rovněž s ambitem, severně od kostela se nachází řeholní rezidence, které bylo oproti původnímu projektu provedeno jen zčásti (dnešní Zámek).

Poutní místo Křtiny

Chystáte se k nám na pouť
nebo navštívit poutní místo?

Plánujete navštívit naše poutní místo? Máte zájem o provedení po areálu
nebo o výklad historie? Chcete být očekáváni? Dejte nám o tom všem vědět.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace